ÖZGÜRLÜĞE ADIM OLAN SEYAHAT FİLMLERİ

Dünya’yı kasıp kavuran covid-19  salgının içerisinde kilitli kalmış bizler için, aslında her zaman yaptığımız, bazen bir mutluluk, bazen bir hüzün tattığımız; yaşanmışlıklardan ders çıkarıp, kendimize yepyeni bir dünya hazırlamamızı sağlayan sinema dünyasından sizlere, seyahat yolculuklarıma etki etmiş birkaç film önereceğim. Keyifli Seyirler.

1.Into the Wild ( Özgürlük Yolu )

Benim yolculuğumun öncü film’i olan Into the Wild, 2007 yılında vizyona girmiş, Christopher McCandless’in hayatını konu alıyor. Üniversiteden sonra kendi gerçeklerine yürüyen Christopher’in hayatı sizi oldukça etkileyecektir.

Film Süresi: 2 saat 28 dakika

2. Captain Fantastic ( Kaptan Fantastik )

Modern Dünya’dan uzakta, tabiatın içinde de yaşamın sürdürülebileceği, bilgiye, ilime ulaşmak için bireyin sınırları içinde olmak zorunda kalmayacağını ders niteliğinde seyirciye yansıtan Kaptan Fantastik, ilk dakikasıyla beraber sizi kendine çekecektir.

Film Süresi: 1 saat 58 dakika

3. 127 Hours ( 127 Saat )

Vazgeçmemenin kazanımını, umudun kendinden doğduğunu anlatan 127 saat, Dağcı Aron Ralston’un başından geçen hayat dersini ele alıyor. 127 saat, ölümle yaşam arasında geçen her saniyenin önemi var diyor.

Film Süresi: 1 saat 34 dakika

4. Wild ( Yaban )

Kaçarken tutunduklarınız sizler için çok önemlidir. Bazen bir insandan kaçıp bir yola, bazen bir yoldan kaçıp insana tutunursunuz. Bir kadının tutunduğu zorlu macerayı ele alan Wild, geride bıraktıklarının bir adım ilerisinde farklı ruhlara doğru adım atıyor.

Film Süresi: 2 saat.

5. The Bucket List ( Şimdi Ya Da Asla )

Hayatınızın gerçekleştirdikleriniz kadarıyla sınırlı olduğunu unutmayın. 20 yıl sonra ki plan için bugünden her  şeyinizi vermek hayat içi çok doğru sonuçlar doğurmayacaktır. Bir gün bile kaybetmeden yaşamak bu yaşam için doğru tercihtir. Bilginin ve paranın kazanımı doğru yürümediği sürecin sonucunun ne olduğunu anlatan The Bucket List, başlamadan önce kalem ile kağıdı hazırlamanızı, bitiminden sonra listenizi tamamlamanızı ister.

Film Süresi: 1 saat 37 dakika

Yorum Bırak

%d blogcu bunu beğendi: